با مشاهده این ۵ هشدار سریعا محتوای آکادمی آنلاین را به روز کنید!

محتوای آکادمی آنلاین دقیقا همان نکته‌ای است که کاربر را شیفته روش تدریس و آموزش شما می‌کند. به عنوان یک مدرس باید این نکته را به یاد داشته باشید که فضا‌های آموزشی در دنیای امروز همواره در حال تغییر و تحول است. دانش‌آموزان و کسانی که به دنبال یادگیری هستند نیز به خوبی به این موضوع واقف هستند. آن‌ها به دنبال استفاده از دوره‌های آموزش مجازی هستند که با در نظر گرفتن این اصل محتوای علمی خود را تهیه و ارائه کنند. 

 اما اگر محتوای آموزش مجازی شما بر ذهن کاربران ننشیند، چگونه می‌خواهید یک دوره آموزش آنلاین بی‌عیب و نقص را در اختیار آن‌ها بگذارید؟ 

محتوای آموزشی باید همگام با نیازها و تغییرات دنیای آموزش مجازی تغییر کند؛ در غیر این‌صورت محکوم به نابودی خواهد بود و هرگز با استقبال شیفتگان دانش مواجه نمی‌شود. اگر دوره آموزشی خود را با کمک سیستم مدیریت آموزشی آنلاین راه اندازی کرده‌اید، به یاد داشته باشید که این پایان ماجرا نیست...

همواره باید به‌روز‌رسانی محتوای آموزشی خود را در نظر بگیرید. اما چه چیزی نشان می‌دهد که وقت آن رسیده تغییری را در سیستم اعمال کنید؟ 

چه زمانی باید محتوای آکادمی آنلاین خود را به‌روز کنید؟ 

آموزش و آماده‌سازی محتوای آموزشی امری پویا و زنده است. در واقع پایانی برای آن وجود ندارد. بنابراین باید در برهه‌های زمانی متفاوت محتوای آکادمی آنلاین خود را بررسی کرده و در صورت نیاز به روز رسانی‌های مورد نیاز را در آن‌ها اعمال کنید. اما از کجا بفهمیم که طول عمر مفید محتوای آموزشی ما به سر آمده‌است؟ درادامه ۵ نشانه طلایی را معرفی خواهیم کرد که خبر از منقضی‌شدن اعتبار محتوای آموزشی می‌دهند. خواه دوره آموزشی را در کسب و کار خود به کار گرفته یا یک دوره آموزشی را برپا کرده باشید باید این نشانه‌ها را به خوبی بشناسید.

۱. کاربران با محتوای آموزشی همراه نشده‌اند

منطق در آموزش اندکی ظالمانه وارد عمل می‌شود. اما حقیقت این است که منطق شما همواره واقعیت را نشان می‌دهد. ممکن است خط قرمزها را رد کرده باشید. این خط قرمز میزان تعامل پایین کاربران با محتوای آموزشی است. میزان تعامل پایین کاربران با سیستم مدیریت آموزش آنلاین یکی از بدترین اتفاقاتی است که ممکن است برای یک سیستم آموزش مجازی روی دهد. می‌پرسید چرا؟ 

 چون این امر به وضوح نشان می‌دهد که آموزش هیچ تأثیری روی کاربران نداشته است. برای پی بردن به این امر به دنبال این نشانه‌ها باشید: 

·      آیا دانش‌آموزان بدون دسترسی به منابع آزاد و اضافی با سرعت بسیاری بالایی مراحل دوره را پشت سر می‌گذارند.؟ 

·      آیا در فواصل زمانی منظم از دوره بازدید می‌کنند؟ یا باید با ارسال یادآوری آن‌ها را به این کار دعوت کنید؟ 

·      آیا در مباحث و گفتگوهایی که در دوره آموزش مجازی روی می‌دهد مشارکت می‌کنند؟ آیا تکالیف خارج از برنامه را با ذوق و شوق انجام می‌دهند؟ 

تمام این نشانه‌ها یک چیز را به شما می‌گویند. اینکه دانش‌آموزان و کاربران ترجیح می‌دهند زمان خود را صرف انجام کارهای ارزشمندتری کنند و وقت خود را با شرکت در دوره هدر ندهند. به عبارت دیگر آن‌ها با محتوای آکادمی آنلاین همراه نشده و این محتوا برای آن‌ها مفید نبوده‌است. این بدان معنا است که به احتمال زیاد آن‌ها به درستی محتوای دوره را درک نمی‌کنند و اطلاعات را به خاطر نمی‌آورند.

اما خبرهای خوبی نیز در راه است...

با استفاده از یک سیستم مدیریتی آنلاین، محتوایی در دوره آموزشی خود به کار ببرید که مخاطب را با خود همراه کند. از وبینارها و کلاس‌های آنلاین برای برقرای ارتباط و آموزش استفاده کنید. به عنوان یک مدرس اهمیت تعامل و برقراری یک ارتباط سازنده با دانش‌آموزان را به خوبی درک می‌کنید. این امر در فضای اینترنتی اهمیت خود را از دست نمی‌دهد. بلکه موفقیت شما به عنوان یک مدرس خصوصی یا فردی که اقدام به برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین کرده‌است، به واقع در گرو حفظ تعامل و رابطه با دانش‌آموزان است.

سیستم مدیریت آموزش آنلاین ژاک شما را در این راه یاری خواهد کرد. ما در ژاک بر این باور هستیم که برای برقراری تعامل به تشکیل اتاق‌های بحث و گفتگو نیاز خواهید داشت. این کار انگیزه لازم را در اعضا ایجاد می‌کند و آن‌ها را با دوره همراه خواهد کرد. از این گذشته همراه دوره را به شیوه‌ای طراحی کنید که هر یک از شرکت کنندگان قادر باشند در بازه زمانی مورد نظر خود از محتوای آکادمی آنلاین بهره مند شوند.

۲. آیا شرکت کنندگان در به پایان رساندن دوره با چالش مواجه هستند یا برعکس؟ 

تحلیل‌های شیوه آموزش نشان می‌دهد که در برخی از موارد محتوای آکادمی آنلاین شما با نیازها و مهارت‌های شرکت‌کنندگان و دانش‌آموزان هماهنگی ندارد. برای پی بردن به این امر این نکات را در نظر بگیرید: 

·      اتمام یک دوره برای شرکت‌کنندگان چه مدت طول می‌کشد؟ 

·      آیا آن‌ها بارها و بارها یک بخش خاص را مرور می‌کنند؟ آیا به سرعت از بخشی از قسمت‌های محتوای آکادمی آنلاین عبور می‌کنند؟ 

·      آیا بیش از اندازه خوب عمل می‌کنند؟ یا مجبور هستید یک آزمون را مجددا تکرار کنید؟ 

·      آیا به دلیل عدم درک موضوع سوالات بسیاری را مطرح می‌کنند؟ 

در هر صورت هر کدام از این علایم به تنهایی نشان‌دهنده کهنه شدن و منقضی شدن محتوای آکادمی آنلاین هستند. وقت آن رسیده که محتوا را با دانش شرکت‌کنندگان تطبیق دهید.

 اگر دوره بیش از اندازه ساده یا دشوار است به به‌روزرسانی نیاز دارید.

۳.  حوزه آموزشی شما در حال تغییر و تحول است

این روزها تکنولوژی در تمام عرصه‌ها مشاهده می‌شود. بعید نیست دانش روز محتوای آموزشی شما را نیز دستخوش تغییراتی کرده باشد. بر اساس نظرسنجی‌های انجام شده در سال ۲۰۱۹ این طور به نظر می‌رسد که ۴۱ درصد از شرکت‌ها و دوره‌های آموزشی به استفاده از تکنولوژی‌های روز روی آورده‌اند. به عنوان مثال در حوزه سلامت، واقعیت مجازی به شدت مورد استقبال قرار گرفته‌است. به همین دلیل می‌توان گفت تکنولوژی روز دنیا، تولید  دانش را متحول کرده‌است. ابزارهای تحلیل اطلاعات در تمام حوزه‌ها موجود هستند و بر نقاط تیره و تار حوزه‌های آموزشی نور می‌افکنند.

در چنین فضایی به عنوان مدارسی که دوره آموزشی منحصر به فردی را ایجاد کرده، باید بدانید که بقای شما در استفاده از این تکنولوژی‌ها نهفته است. به یاد داشته باشید که دسترسی مخاطبان به اطلاعات در دنیای امروزی قابل مقایسه با گذشته نیست. بنابراین بسیاری از اطلاعاتی که در اختیار دانش‌آموزان خود قرار می‌دهید پس از یک بازه زمانی کوتاه به کلی ارزش خود را از دست داده و دیگر دست اول نخواهد بود. پس چاره چیست؟ 

باید تمام تلاش خود را در این حوزه به کار بگیرید و از محتواهایی استفاده کنید که به فراخور دانش و مهارت دانش‌آموزان انعطاف‌پذیر است. به این ترتیب ضمن حفظ استانداردهای آموزشی آن‌ها را با خود همراه خواهید کرد.

۴. عملکرد دانش‌آموزان رضایت بخش نیست

بهتر است قبل از شروع دوره و پس از اتمام آن ارزیابی‌های دقیق را بر میزان مهارت و علم دانش‌آموزان و شرکت‌کنندگان انجام دهید. به این ترتیب متوجه می‌شوید که محتوای آکادمی آنلاین تا چه اندازه روی دانش آن‌ها تأثیرگذار بوده‌است. پس از اتمام دوره، آزمونی را در نظر بگیرید و علم آن‌ها را در این آزمون بسنجید. اگر در میزان آگاهی و دانش افراد تغییری مشاهده کردید، دوره آموزشی شما مفید بوده‌است؛ اما اگر تفاوتی در میزان دانش افراد مشاهده نشود محتوای آکادمی آنلاین به تغییرات اساسی نیاز خواهد داشت.

 

راهکارهایی را در نظر بگیرید که کاربرد دانش فرا گرفته را به افراد نشان دهد. سعی کنید در دوره آموزشی مثال‌ها و محرک‌هایی را نیز در نظر بگیرید که کاربرد واقعی مفاهیم و موضوعات را به شرکت‌کنندگان بیاموزد. به این ترتیب دانش‌آموزان میزان دانش خود را در معرض آزمایش می‌گذراند.

 

 نکته کلیدی

همواره محتوای آکادمی آنلاین را به صورت کاملا مرتبط با رسالت اصلی دوره آموزشی نگه دارید. به یاد داشته باشید که یک محتوای به روز شما را به عنوان مدارسی که نیازهای جامعه هدف را به درستی تشخیص داده‌است، متمایز می‌کند. اکنون دیگر نیازی به اتلاف وقت نیست و بهتر است قبل از هرکاری کیفیت و میزان اثرگذاری محتوای آموزشی خود را به درستی بسنجید. به این ترتیب متوجه می‌شوید که چه تغییراتی را باید در دوره آموزش مجازی خود بگنجانید.

محتوای آکادمی آنلاین را به‌روز کن و مدرس برتر باش

سرمایه‌گذاری روی استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین از هوشمندانه‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که به عنوان یک معلم در دوره آموزشی خود پیاده‌سازی می‌کنید. به یاد داشته باشید که این کار شما را در جریان میزان تعامل دانش‌آموزان با دروغ و تأثیرات ناشی از استفاده از این دوره قرار می‌دهد. به این ترتیب دوره‌ای را خلق می‌کنید که علاوه بر جلوگیری از اتلاف زمان شما و شرکت‌کنندگان تا حد زیادی بر مزایای این دوره نیز می‌افزاید.

اگر تصمیم خود را برای استفاده از سیستم مدیریت آموزش آفلاین گرفته‌اید، ضمن مشورت با گروه ژاک بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین سیستم را برای مدیریت محتوای آکادمی آنلاین انتخاب کنید. کیفیت دوره آموزشی سرنوشت دانش‌آموزان و کسب و کار شما را در دست دارد. بنابراین اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید و با آخرین تکنولوژی‌های روز در دنیای آموزش آنلاین مشغول به کار شوید.

نظر خود را درباره این پست بنویسید

با عرض پوزش ثبت نظر فقط برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است

 

نظرات کاربران

نظری برای این پست ثبت نشده است