10 راه مؤثر برای تبلیغ رایگان وبسایت شما

یک وبسایت طراحی کرده اید و حالا وقت آن رسیده است که آن را با دنیا به اشتراک بگذارید. اما در صورتی که وبسایت شما هیچ بازدیدی نداشت چه کاری باید انجام دهید؟ لازم است بدانید که معرفی و تبلیغ وبسایت همیشه یک عمل پر هزینه نیست. در واقع اصلاً لازم نیست هیچ هزینه ای پرداخت کنید. حتماً تاکنون با وبسایت ها و پیج های زیادی مواجه شده اید که تبلیغ رایگان وبسایت انجام می دهند و در انتهای صفحه با گزینه پرداخت آنلاین رو به رو شده اید، اما نگران نباشید. در این صفحه قرار نیست هزینه ای از شما دریافت کنیم. در این مطلب سعی کرده ایم راه های ساده و بدون هزینه را برای تبلیغ رایگان وبسایت در اختیار شما بگذاریم. با ما همراه باشید.

به سئو وبسایت خود توجه داشته باشید

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از مؤثرترین راه های افزایش بازدید وبسایت است. با استفاده از این روش، وبسایت شما در گوگل یا دیگر موتورهای جستجو در رتبه بالاتری قرار خواهد گرفت. بر خلاف تبلیغ های پرهزینه، بهینه سازی موتورهای جستجو راهی مناسب برای تبلیغ رایگان وبسایت است. استفاده از این روش برای همه رایگان و در دسترس است. سئو با محتوای وبسایت شما و لینک هایی که در آن استفاده می کنید کاملاً در ارتباط است. برای داشتن یک سئوی قوی باید در محتوای خود از کلمات کلیدی استفاده کنید و با استفاده از آن کلمه تصاویر و عناوین محتوای خود را بهینه کنید. به این ترتیب وبسایت شما در رتبه بالاتری قرار گرفته و بازدید از آن بیشتر خواهد شد.

بهینه سازی موتورهای جستجو یک فرآیند زمان بر است، اما ابزارهایی برای سئو طراحی شده‌اند که این فرآیند را به صورت اتوماتیک و در زمان کمتری انجام می دهند . یکی از این ابزارها Wix SEO است. این ابزار از صفر تا صد فرآیند سئو را به صورت اتوماتیک انجام می دهد و شما با استفاده از چک لیست های موجود در این برنامه می توانید بر این فرآیند نظارت داشته باشید.

از ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ رایگان وبسایت خود استفاده کنید

احتمالاً بارها با تبلیغات ایمیل مارکتینگ رو به رو شده‌اید، اما تأثیر آن را باور ندارید. باید بدانید که این همه تبلیغ بی تأثیر نیست و ایمیل مارکتینگ واقعاً مؤثر است. این مسئله ثابت شده است که به ازای هر دلار که برای ایمیل مارکتینگ هزینه می کنید، 44 دلار سود خواهید کرد.

نیوز لتر ها شکل مؤثری از ایمیل مارکتینگ هستند و بین شما و مشتریانتان مستقیماً ارتباط ایجاد می کنند. به همین دلیل می توانند ترافیک زیادی را به سمت وبسایت شما هدایت کنند. برای استفاده از نیوزلترها محتوای شما باید روشن و صریح باشد. یکی دیگر از راه های تبلیغ رایگان وبسایت استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ Wix است. این سرویس در ایجاد، ارسال و به اشتراک گذاری ایمیل های حرفه ای به شما کمک زیادی خواهد کرد.

یک بلاگ ایجاد کنید

یکی دیگر از مؤثرترین راه ها ایجاد بلاگ برای تقویت سئو وبسایت است. بلاگینگ رتبه شما در گوگل را افزایش داده و باعث می شود افراد بیشتری با وبسایت و بیزینس شما آشنا شوند. از طرف دیگر نوشتن محتوای بلاگ باعث می شود در زمینه بیزینس خود تحقیق کنید و اطلاعات حرفه ای بیشتری کسب کنید. حتی اگر نویسنده خوبی نیستید، باز هم می توانید از نوشتن محتوای بلاگ برای وبسایت خود سود ببرید. با استفاده از نرم افزار Wix این کار برای شما آسان تر خواهد شد و اطلاعات شما برای ایجاد پست های استراتژیک افزایش خواهد یافت.

تبلیغ رایگان وبسایت با بلاگینگ مهمان

شما می توانید با یک گست بلاگر یا بلاگر مهمان همکاری داشته باشید تا بتوانید به صورت حرفه ای تر تبلیغ کنید. زمانی که یک نویسنده دیگر شروع به نوشتن بلاگ برای وبسایت شما کند، مخاطبین بیشتری جذب خواهید کرد و به این ترتیب می توانید از نظرات سازنده آنها برخوردار شوید. از طرف دیگر اگر خود شما نیز به عنوان یک گست بلاگر فعالیت کنید می توانید فعالیت تبلیغاتی بیشتری برای وبسایت و بیزینس خود داشته باشید.

قدرت شبکه های اجتماعی را دست کم نگیرید

شبکه های اجتماعی تنها برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان نیستند و می توانید استفاده های بسیار گسترده تری از آنها داشته باشید. شبکه های اجتماعی می توانند به عنوان یک شبکه تبلیغاتی و پل ارتباطی شما با مشتریان عمل کنند. بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی می تواند در جذب مخاطب تأثیر بسیار زیادی داشته باشد.

سایت خود را در دایرکتوری های آنلاین پیشنهاد کنید

آنلاین دایرکتوری ها، سایت های تبلیغاتی رایگانی هستند که باعث می شوند افراد بیشتری URL‌ شما را بشناسند و به وبسایت شما هدایت شوند. ممکن است دایرکتوری های ویژه ای در حوزه فعالیت شما وجود داشته باشند که با انتخاب آنها می توانید ترافیک بیشتری را در وبسایت خود داشته باشید.

 استفاده از یک دایرکتوری لوکال یا محلی نیز بسیار هوشمندانه است. مثلاً سرویس رایگان Google My Business به شما اجازه می دهد جزئیات بیشتری را در زمینه شغل خود به نمایش بگذارید و به این ترتیب دیگر افراد به سادگی می توانند شما را پیدا کنند. از دیگر گزینه های موجود می توان به Angies List، Yellow pages و Yelp‌ اشاره کرد.

در فروم ها پست بگذارید

 اگر قصد دارید وبسایت خود را به گروه جدیدی از افراد معرفی کنید، ما فروم ها را به شما پیشنهاد می کنیم. یکی از معروف ترین فروم ها Reddit‌ است که در آنجا می توانید وبسایت خود را به رأی بگذارید و مخاطب جذب کنید.

 از دیگر روش های تبلیغ رایگان وبسایت این است که به فروم های شلوغ سر بزنید و در هنگام بحث های مرتبط وبسایت خود را تبلیغ کنید. بهتر است برای این کار فروم هایی را بیابید که با کسب و کار شما مرتبط هستند. همچنین می توانید با استفاده از Wix Forum فروم اختصاصی خود را ایجاد کنید.

از outreach marketing‌ کمک بگیرید

توسعه بازار یا outreach marketing‌ شامل ایجاد ارتباط بین فعالان یک حوزه کاری خاص مانند بلاگرها و اینفلوئنسرها می شود و به این ترتیب شما قادر خواهید بود برای تبلیغ وبسایت خود یک ارتباط کاری بلند مدت با آنها ایجاد کنید. با استفاده از این تکنیک در ابتدا اهداف تبلیغاتی شما تعیین می شوند و سپس می توانید افرادی را بیابید که در این زمینه با شما همکاری کنند. به عنوان مثال توییتر و لینکدین پلتفرم هایی هستند که در این زمینه فعالیت می کنند.

وبسایت خود را در امضای خود تبلیغ کنید

امضای ایمیل شما ابزار قدرتمندی است که اغلب دست کم گرفته می شود، اما می تواند به عنوان بیزینس کارت آنلاین شما عمل کند. مطمئن شوید که امضای ایمیل شما، لوگوی تجاری و لینک شبکه های اجتماعی و وبسایت شما را در بر می گیرد. همچنین دیگر اطلاعات برای تماس را می توانید در این قسمت با دیگران به اشتراک بگذارید.

 برای تبلیغ رایگان وبسایت بر روی کیفیت تمرکز کنید.

یکی دیگر از مؤثرترین راه های تبلیغ رایگان وبسایت شما، تمرکز بر روی خلق محتوای با کیفیت است. زمانی که تصمیم می گیرید به تبلیغ وبسایت خود بپردازید، باید بر روی انتشار محتوای تخصصی و آموزنده تمرکز کنید. تمرکز بر روی این مسئله در کنار انتخاب استراتژی های جذب مخاطب و افزایش بازدید، تأثیر بیشتری خواهد داشت. هرگز کیفیت را فدای کمیت نکنید و این مسئله را همواره به یاد داشته باشید که یک محتوای با کیفیت بیشتر از چندین محتوای بی کیفیت در جذب مخاطب اثر گذار خواهد بود.

نظر خود را درباره این پست بنویسید

با عرض پوزش ثبت نظر فقط برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است

 

نظرات کاربران

نظری برای این پست ثبت نشده است