نحوه فروش دروس به عنوان هدیه را با ژاک یاد بگیرید

 وقتی در مورد هدیه دادن صحبت می‌کنیم، اغلب ذهنمان به سمت جعبه‌های کادوپیچ شده و کاغذ کادو و البته هدیه‌هایی مانند عطر و ساعت و زیورآلات و... می‌رود؛ اما اگر نتوانیم این هدیه‌ها را به عزیزانمان بدهیم چه؟ ‌در سال گذشته به دلیل محدودیت‌های بیماری کووید بسیاری از جشن‌ها و مهمانی‌ها به صورت مجازی و از راه دور برگزار شدند. همین موضوع باعث شده است که هدیه دادن به سادگی قبل ممکن نباشد. اما این نباید ما را از گذراندن وقت با دوستان و ابراز محبت به عزیزانمان باز دارد. پلت فرم آموزشی ژاک امکانات زیادی را در خصوص نحوه فروش دروس به عنوان هدیه در اختیار شما می‌گذارد. در این مقاله در مورد این امکانات و روش‌هایی که برای این کار تعبیه شده است صحبت می‌کنیم.

آموزش مجازی همواره موضوعی جالب توجه در دنیای پیشرفته امروز بوده است. با مجازی شدن بخش قابل توجهی از برنامه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان به دلیل بحران پاندمی حاضر، فرصتی استثنایی برای تولید کنندگان کورس‌ها و دوره‌های آموزشی پدید آمده تا ویدیوهای آموزشی خود را به طور آنلاین در معرض نمایش عموم قرار دهند. علاوه بر آن، مخاطبان این دوره‌ها نیز می‌توانند به این ترتیب هدیه‌ای مناسب و غیرفیزیکی برای دوستان و افراد خانواده خود بیابند. البته آموزش مجازی در حال حاضر در ابتدای راه خود قرار دارد و با پاندمی یا بدون پاندمی، در سال‌های آینده به مسیر پیشرفت خود ادامه خواهد داد. هر چه نباشد، چه چیزی از این بهتر که به عزیزان خود یک مهارت و توانایی جدید هدیه بدهید؟ 

شما نیز با هر تخصص و مهارتی که دارید، می‌توانید دوره‌های آنلاین آموزشی خود را در پلت فرم آموزشی ژاک ایجاد کنید و آن‌ها را برای خرید به عنوان هدیه به مخاطبان خود عرضه کنید. به این ترتیب مخاطبانتان می‌توانند دوره‌های آموزشی شما را مانند یک کارت هدیه تهیه کنند و به دیگران هدیه دهند. اما نحوه فروش دروس به عنوان هدیه چگونه است؟

نحوه فروش دروس به عنوان هدیه به چه صورت است؟

برای اینکه دوره آموزشی خود را برای فروش به عنوان هدیه عرضه کنید، چندین راه وجود دارد. شما می‌توانید بسته به شرایط و امکانات خود از هرکدام از این روش‌ها استفاده کنید:

·      گوگل فرم

·      کوپن

·      زاپیر

در هرکدام از این سه روش، نخست باید یک کورس خالی برای هرکسی که می‌خواهد کلاس‌های مجازی شما را به عنوان هدیه تهیه کند بسازید. در ادامه به توضیح هر کدام از این روش‌ها در فروش دروس می‌پردازیم.

استفاده از گوگل فرم

فواید: راه اندازی آن خیلی ساده است.

معایب: باید کاربران را به طور دستی به کورس‌های هدیه شده اضافه کنید.

در این روش فردی که دوره آموزشی را خریداری می‌کند، اطلاعات کسی را که می‌خواهد کورس را به او هدیه دهد در سیستم وارد می‌کند. این روش بسیار سرراست و ساده است و به شما امکان نظارت و ارزیابی هریک از فرم‌های ثبت نام و فروش را پیش از ثبت آن می‌دهد. استفاده از گوگل فرم شاید ساده‌ترین نحوه فروش دروس به عنوان هدیه باشد.

راه اندازی 

درست کردن یک فرم گوگل هیچ زحمتی ندارد. تنها کافی است از سایت گوگل فرم دیدن کنید و یک فرم آنلاین برای خود بسازید. در این فرم از فرد خواسته می‌شود نام و آدرس ایمیل شخصی را که می‌خواهد دوره آموزشی را به او هدیه دهد وارد کند. بعدتر گیرنده هدیه با وارد کردن اطلاعات خود اجازه دسترسی به محتوای آموزشی را پیدا خواهد کرد. تصویر زیر یک نمونه فرم گوگل را نشان می‌دهد:

وقتی فرم را ساختید، کد تعبیه شده HTML آن را یادداشت کنید. چون بعداً به آن نیاز پیدا خواهید کرد. این کد را می‌توانید با کلیک بر روی دکمه Send در گوشه سمت راست پنجره فرم‌های گوگل ببینید. اکنون می‌توانید این فرم را با کپی کردن کد تعبیه شده، در پلت فرم آموزشی خود آپلود کنید.

به این ترتیب، هر کسی که دوره آموزشی شما را خریداری کند با این فرم مواجه می‌شود. این کاربر سپس باید اطلاعات (نام و آدرس ایمیل) شخصی را که گیرنده هدیه است وارد نماید. شما به عنوان ادمین پیغام درخواست ثبت نام کاربر جدید را دریافت می‌کنید و می‌توانید به صورت دستی این فرد را در کورس آموزشی خود ثبت نام کنید.

استفاده از کوپن

فواید: راه اندازی آن خیلی راحت است.

معایب: مثل گوگل فرم، برای استفاده از کوپن هم باید ثبت نام افراد را طور دستی انجام دهید.

یکی دیگر از گزینه‌های متعدد در خصوص نحوه فروش دروس به عنوان هدیه از طریق ایجاد یک کوپن تخفیف ۱۰۰ درصدی است که از راه ایمیل برای خریدار می‌فرستید و او هم می‌تواند این کد را به دوستان و آشنایانی که می‌خواهد به آن‌ها هدیه دهد، ارسال کند.

یکی از مزایای این روش این است که می‌توانید قالب‌های زیبایی را برای این کدهای تخفیف طراحی کنید. در واقع این روش چیزی شبیه یک کارت هدیه دیجیتال را برای کاربر تداعی می‌کند. با سلیقه به خرج دادن در طراحی این کوپن‌ها خودتان هم به طور غیرمستقیم سهمی در هدیه دادن به فرد مورد نظر پیدا می‌کنید. پروسه ساخت این کوپن هم مانند فرم گوگل است؛ به این ترتیب که یک کورس خالی ایجاد می‌کنید، با این تفاوت که در اینجا نیازی به فرم گوگل ندارید. حتی می‌توانید یک دفترچه کوچک از دستورالعمل استفاده از کوپن را به خریدار ارائه کنید.

به همان صورتی که در مورد فرم گوگل گفتیم، می‌توانید این کوپن را در پلت فرم اجرای کورس خود قرار دهید و به این ترتیب هر کسی که این درس را خریداری می‌کند، با پیغام شما مواجه می‌شود. هم‌چنین می‌توانید زمان دریافت کد هدیه از طریق ایمیل را به مشتری خود اعلام کنید و اطلاعات بیشتر درخصوص نحوه استفاده از آن را نیز در اختیار او قرار دهید.

استفاده از زاپیر

مزایا: نحوه فروش دروس به عنوان هدیه در این روش به صورت خودکار است.

معایب: نیاز به کار تخصصی بیشتر و اطلاعات فنی بالاتری برای راه اندازی دارد.

اگر به هر دلیل نمی‌خواهید یا نمی‌توانید از دو روشی که پیشتر گفتیم استفاده کنید، گزینه نهایی شما زاپیر خواهد بود که تمام پروسه فروش دروس به عنوان هدیه را به صورت خودکار انجام می‌دهد. البته برای استفاده از آن نیاز به دانش فنی و کار بیشتری دارید؛ اما در درازمدت از اعمال تغییرات به صورت دستی بی‌نیاز خواهید شد. اگر مخاطبان زیادی دارید و نمی‌رسید تمام درخواست‌های هدیه را تک تک بررسی کنید، استفاده از زاپیر به شما پیشنهاد می‌شود.

با استفاده از این روش می‌توانید اپلیکیشن خود را با کورس خالی‌ای که ایجاد کرده‌اید و همینطور با ایمیل خود مرتبط کنید و به این ترتیب هر زمانی که یک مشتری کورس شما را خریداری می‌کند، کوپن هدیه به صورت خودکار به او ارسال خواهد شد.

زاپیر هم‌چنین یک مخزن از کوپن‌های از پیش طراحی شده‌ای که می‌توانید عرضه کنید را به شما ارائه می‌دهد. در نتیجه می‌توانید کوپن‌هایی که به دانش‌آموزان خود می‌فرستید را از طریق آن مدیریت کنید.

برای کار با زاپیر نیاز به ایجاد دو زاپ دارید که در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم:

۱. افزودن کدهای کوپن به اپلیکیشن حافظه

شما می‌توانید کدهای مربوط به کوپن خود را از طریق گوگل شیتی که با اضافه شدن ردیف تازه به شیت فعال می‌شود اضافه کنید. به این ترتیب که کوپن‌های خود را در یک صفحه گوگل شیت وارد کرده و با زاپیر آن‌ها را به حافظه منتقل می‌کنید. در زیر روش این کار نشان داده شده است.

  ۲. استخراج کوپن‌ها از حافظه و ارسال به دانش‌آموزان

در مرحله بعد، زاپ دومی که ایجاد می‌کنید، هر کوپن را در زمان مشخص به دانش‌آموزان ارسال می‌کند. 

یاد گرفتن نحوه فروش دروس به عنوان هدیه با زاپیر ممکن است اندکی زمان‌بر باشد و نیاز به یادگیری مضاعف داشته باشد. با این حال، اگر به خواندن مقالات تکنولوژی علاقه‌مند باشید، می‌توانید این کار را در ظرف چند ساعت انجام دهید. روش کار با زاپیر در عمل به طور قابل توجهی پیچیده‌تر از آن چیزی است که گفتیم و بهتر است قبل از اینکه در مقیاس بزرگ به کار با آن مشغول شوید، اول با چند کاربر آن را امتحان کنید. این روش برای اکانت‌های پرطرفدار که در ماه صدها کورس فروخته شده دارند بیشتر توصیه می‌شود. اگر تعداد سفارشات کارت هدیه‌تان اندک است، بهتر است به سراغ یکی از دو روش ساده‌تر قبل بروید.

پلت فرم آموزشی ژاک با امکانات منحصر به فرد خود، به شما امکان ساخت آکادمی آنلاین خودتان را می‌دهد. تنها کافی است در این سایت ثبت نام کنید و با ساخت اپلیکیشن مخصوص به خود، دوره‌های آنلاین مفید از آموزش مهارت‌هایتان را برگزار کنید. امنیت محتوا در این پلت فرم حرف اول را می‌زند و ژاک از امکانات ويژه‌ای مانند SSL و SSO برای حفظ امنیت محتوای دوره‌های شما برخوردار است. شما می‌توانید در این پلت فرم برند آموزشی خودتان را بسازید و به سادگی و کاملاً مقرون به صرفه، تخصص خود را به اشتراک بگذارید و از آن کسب درآمد کنید. با استفاده از روش‌هایی که در این مطلب در خصوص نحوه فروش دروس به عنوان هدیه معرفی کردیم، شما می‌توانید لذت فروش کورس‌های خود به عنوان هدیه را تجربه کنید و در هدیه دادن علم و تخصص به دیگران سهمی داشته باشید.  

نظر خود را درباره این پست بنویسید

با عرض پوزش ثبت نظر فقط برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است

 

نظرات کاربران

نظری برای این پست ثبت نشده است