7 نشانه که نشان میدهد، آیا به سیستم مدیریت آموزش آنلاین نیاز دارید؟

اگر تا کنون تصمیم گرفته باشید که برنامه‌ای آموزشی پایه‌گذاری کنید، احتمالا به خوبی می‌دانید که این کار با چالش‌های فراوانی همراه است.

 شاید هم تصور می کنید که به سادگی قادر خواهید بود برنامه آموزشی مورد نیاز را پایه‌ریزی کنید. اما باید بدانید که بدون استفاده از یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی قادر به انجام این کار نخواهید بود. برنامه‌ریزی برای برگزاری یک دوره آنلاین چندان که به نظر می رسد ساده نیست. دراین مقاله با نشانه‌هایی آشنا می شوید که از نیاز شدید شما به سیستم مدیریت آموزش آنلاین خبر می‌دهند. 

اگر با شگفتی‌های دنیای آموزش LMS بیگانه هستید و سوالاتی از این قبیل ذهن شما را به خود مشغول کرده‌اند: 

  • LMS دقیقا چه کاری انجام می‌دهد؟ 
  • استفاده از این سیستم چه مزایایی را برای کارمندان به همراه دارد؟ 
  • آیا برای ارائه محتوای آموزشی خود به این برنامه نیاز خواهیم داشت؟ 

پاسخ سوالات خود را با ما در ژاک خواهید یافت.

سیستم مدیریت آموزش آنلاین چیست؟ 

 LMS یا سیستم مدیریت آموزش آنلاین نرم افزاری بسیار کاربردی است. این برنامه این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد که در کمترین زمان ممکن بهترین دوره‌های آموزشی آنلاین را ایجاد کنید. زمانی که به منظور ارتقای سطح کارکنان تصمیم می‌گیرید از این سیستم‌ها در دوره‌های آنلاین کسب و کار بهره ببرید، باید بدانید که مفاهیم آموزشی با توجه به تخصص و حوزه فعالیت کارکنان متفاوت است. 

ممکن است آموزش را برای عموم مردم، دانش آموزان یا هنرجویان  در نظر گرفته باشد. تخصص و مهارت شما نحوه تولید و طراحی دوره آموزشی را به کلی متحول می‌کند. 

همین نکته سبب می‌شود که به دوره‌های آموزشی اختصاصی  و مجزایی برای مخاطبان متفاوت و مهارت های  گوناگون نیاز داشته باشید. با سیستم مدیریت آموزش آنلاین ژاک این کار با بالاترین کیفیت امکان‌پذیر می‌شود. اما چرا باید از این سیستم‌ها در آموزش آنلاین بهره ببرید؟ 

 هدف از استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین چیست؟ 

ما در ژاک بر این باوریم که استفاده از یک سیستم مدیریت آموزش آنلاین نظم و انسجام محتوای آموزشی را حفظ می‌کند. در واقع زمانی که از این سیستم در دوره‌های آموزشی خود استفاده می‌کنید دیگر شاهد محتوای بی‌کیفیت و تکراری در دوره‌های آموزشی نخواهید بود.

 مهم‌ترین و ارزشمندترین نکته در خصوص این سیستم‌ها این است که افرادی که از دورهای آموزشی آنلاین استفاده می‌کنند، به دنبال آموزش‌هایی هستند که آن‌ها را از خروج از منزل بی‌نیاز کند. درواقع به این دلیل که در محیط گرم و صمیمی خانه امکان استفاده از محتوای آموزش دوره‌های آنلاین را در اختیار دارند، به سراغ استفاده از این دوره‌ها می‌آیند. بنابراین کیفیت دوره‌های آموزشی مهم‌ترین عاملی است که نتایج مورد نظر را برای شما و کاربران به همراه خواهد داشت.

 در واقع به منظور موفقیت در این راه باید همواره پیشتاز دیگر دوره‌های آموزشی باشید و مهم‌ترین و کارآمدترین اطلاعات روز را در حوزه مورد نظر با کاربران به اشتراک بگذارید.

 از این گذشته افرادی که پیش از این و بدون استفاده از این سیستم‌ها اقدام به راه‌اندازی یک دوره آموزش آنلاین کرده‌اند به خوبی می‌دانند که سیستم مدیریت آموزشی آنلاین ژاک انقلابی در نحوه تولید و راه‌اندازی دوره‌های آموزشی ایجاد کرده که تا پیش از این هرگز امکان‌پذیر نبوده‌است. در ژاک تمامی ابعاد حیاتی یک دوره‌های آموزشی به خوبی پوشش داده می‌شود. از این گذشته این امکان نیز وجود دارد که در کنار ارائه یک دوره آموزشی جامع، اثرات این دوره را روی کاربران مورد ارزیابی قرار دهید.

 چرا به استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین نیاز دارم؟ 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های استفاده از این سیستم هنگامی نمایان می‌شود که نیاز به برگزاری یک دوره آنلاین داشته باشید. به عنوان مثال اگر صاحب یک شرکت تولیداتی بزرگ هستید و نیاز دارید قوانین، مقررات و آموزش‌های مشخصی را در اختیار کارمندان خود قرار دهید به سیستم مدیریت آموزش آنلاین نیاز خواهید داشت. از سوی دیگر اگر مدرس  خصوصی هستید یا به هر دلیلی قصد دارید بخشی از محتوای آموزشی را از طریق دوره‌های آنلاین در اختیار مخاطبان قرار دهید نیز به این سیستم نیاز خواهید داشت.

 از این گذشته در صورتی که شعبات متعددی از کسب‌وکار خود را در مناطق متفاوت بر پا کرده‌اید نیز به دوره‌های آموزشی آنلاین نیاز خواهد داشت. چرا که این دوره‌ها تمامی اعضا را در جریان تغییرات و اطلاعات به‌دست آمده قرار می‌دهند. افرادی که از سیستم مدیریت یادگیری آنلاین استفاده می‌کنند، نمی‌خواهند نتایج حاصل از برگزاری این دوره‌ها را با آزمون و خطا در مورد ایجاد یک دوره آموزشی مناسب به خطر بیندازند. علائم مشخصی وجود دارد که نشان می‌دهد به این سیستم‌ها نیاز دارید. اما این نشانه‌ها را در کجا جست‌وجو کنیم؟ 

 ۷ نشانه بارز که به شما می‌گویند باید از LMS استفاده کنید؟ 

در اکثر موارد نیاز به استفاده از یک سیستم مدیریت آموزش آنلاین به این معنا است که شما به یک دوره آموزشی آنلاین نیاز دارید. بنابراین اگر با این سوال مواجه شدید که «آیا به LMS نیاز دارم یا خیر؟» احتمالا در حال حاضر یک دوره آموزشی را راه‌اندازی کرده‌اید، اما شواهد نشان می‌دهند که دوره‌های آموزشی موجود چندان که باید و شاید عملکرد خوبی ندارند. این‌طور نیست؟ بنابراین اگر این ۶ نشانه را مشاهده کردید، باید بدانید وقت آن رسیده است که از سیستم مدیریت آموزش الکترونیک ژاک استفاده کنید.

 

۱. آموزش‌های پراکنده و بی‌نظم

اگر در برگزاری دوره‌های آموزشی خود از سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی استفاده نمی‌کنید، احتمالا تمام محتوای آموزشی شما با بی‌نظمی تمام در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. در این حالت فایل‌های تصویری و پاورپوینت بدون اینکه کوچک‌ترین توضیحی برای کاربر ارسال می‌شوند. در این حالت آموزش‌ها بدون هیچ برنامه و چارچوبی در دورهای آموزشی گنجانده می‌شوند. شما تصور می‌کنید که محتوای مورد نظر به احتمال زیاد برای کاربر نیز جذاب خواهد بود؛ اما هرگز راهی برای پی بردن به حقیقت ماجرا در اختیار نخواهید داشت.

استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین برای همیشه به این آشوب خاتمه می‌دهد. با استفاده از این سیستم به محتوای آموزشی خود نظم ببخشید. از این گذشته این امکان را در اختیار دارید که محتوای آموزشی را در قالب یک کتاب‌خانه مجازی با کاربران به اشتراک بگذارید و به این صورت هر زمان که با مشکلی مواجه شوند، امکان استخراج اطلاعات را نیز خواهند داشت.

۲. کارمندان و مخاطبان چندان علاقه‌ای به آموزش‌های شما نشان نمی‌دهند!؟

اگر آموزش‌های شما از نظم خاصی پیروی می‌کنند و هرگاه که موضوعی ذهن شما را به خود مشغول می‌کند محتوایی را در آموزش‌ها بگنجانید، به احتمال زیاد در جذب مخاطب چندان موفق نبوده‌اید. در این شرایط کاربران نظرات رضایت بخشی نداشته و چندان با دوره‌های آموزشی تعامل نمی‌کنند. در این حالت مخاطبان محتوای آموزشی شما را جدی نمی‌گیرند.

 این در حالی که است که با استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین ژاک دوره‌هایی را طراحی می‌کنید که توجه مخاطب را به خود جلب کرده و او را با خود همراه می‌سازد. در این حالت است که کاربر نهایت استفاده را از دوره‌های آموزشی می‌برد. زمانی که به پشتوانه ژاک سیستم مدیریت یادگیری آنلاین را به کار می‌برید، شاهد تعامل و مشارکت کاربران در دوره‌ها آموزشی خواهید بود این نکته نشان می‌دهد که یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی مناسب، توجه دانش‌آموز را به خود جلب می‌کند و انگیزه یادگیری را در آنها ایجاد می‌کند. 

۳. آیا همواره باید روند آموزش را زیر نظر بگیرید؟ 

اگر یک روند منطقی و برنامه‌ریزی شده برای آموزش وجود نداشته باشد، متوجه نمی‌شوید که آیا کاربران با سیستم آموزشی شما همراه شده‌اند یا خیر؟ 

در واقع هرگز متوجه نمی‌شوید که آیا نکته‌ای برای کاربران گنگ بوده است یا خیر...

 از طرفی شما به میزان دشواری محتوای آموزشی پی نمی‌برید، نمی‌دانید که آیا دوره آموزشی به اندازه کافی برای کاربران ارزشمند و جذاب است یا خیر؟ در نهایت هرگز به این نکته پی نمی‌برید که آیا کاربران پس از اتمام دوره آموزشی محتوای دوره را به یاد می آورند یا خیر.

 خوشبختانه یکی از مزیت‌های استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین این است که در کنار برگزاری یک دوره آموزشی تمام و کمال به ابزارهایی در راستای تنظیم گزارش‌ها و ارزیابی‌ها نیز دسترسی خواهید داشت. ژاک به منظور ارزیابی کاربران از سیستم‌های سنتی بهره نمی‌گیرد؛ بلکه در کنار ارزیابی میزان دانش کاربران نظرات و ایده‌های آنها را نیز گردآوری می‌کند. این کار شما را در بهبود و تکمیل دوره آموزشی یاری خواهد کرد.

ابزارهای گزارش‌گیر‌ی به شما اجازه می‌دهند عملکرد دوره آموزشی نتایج حاصل از برگزاری دوره‌ها را به دقت مشاهده کنید. به این ترتیب از میزان تعامل کاربران با محتوا آموزشی اطلاع پیدا می‌کنید. این بدان معناست که پس از چند وقت به کارایی دوره‌های آموزشی پی می‌برید. برخی از محتواها بیش از سایرین جذاب هستند؛ این نکته باعث می‌شود که مخاطبان نسبت به این گونه محتواها علاقه بیشتر از خود نشان دهند. به عنوان مثال محتواهایی نظیر ویدئو‌ها از جمله این محتواها به شمار می‌روند.

۴. هزینه دوره‌های آموزشی شما همواره در حال افزایش است

 در شیوه‌های آموزشی سنتی، آموزش تنها در اختیار گروه خاصی از افراد قرار می‌گرفت. از سوی دیگر اگر از روش دیگری برای ارائه دوره استفاده کنید، پس از مدتی فشار مالی زیادی را بر خود تحمیل می‌کنید.

 اما سیستم مدیریت آموزش آنلاین هزینه‌های برگزاری دوره‌های آموزشی را تا حد زیادی پایین آورده است. بخش زیادی از هزینه‌های مربوط به استفاده از دانش اساتید نیز کاسته می‌شود. این نکات باعث استقبال شرکت‌های نوپا و کسب و کارهایی شده است که به دلیل هزینه‌های بالا از برگزاری دوره‌های آموزشی خودداری کرده‌اند. روی کار آمدن سیستم مدیریت آموزشی آنلاین ژاک سبب شده‌است که شرکت‌ها هرگز بر سر دوراهی انتخاب بین برگزاری دوره‌ها و هزینه برگزاری دوره‌ه قرار نگیرند.

 از سوی دیگر مدرسان نیز برای تفهیم موضوع و آموزش یک مهارت یا تخصص این امکان را در اختیار دارند که با یک برنامه ریزی مدون و دقیق در زمان خود صرفه جویی کنند. این کار منجر به آن می‌شود  تا حد زیادی از میزان هزینه‌های مربوط به تهیه بخش‌های آموزشی کاسته شود.

۵. نیاز به آموزش نیرو‌های دورکار یا سیار دارید؟ 

اگر نیرو‌های دورکار را در کسب‌و کار خود به کار گرفته‌اید به خوبی می‌دانید که ترغیب این نیرو‌ها برای حضور در دوره‌های آموزشی حضوری کار چندان ساده‌ای نیست؛ چرا که در اکثر موارد این افراد در موقعیت‌های مکانی متفاوتی قرار گرفته‌اند. در بسیاری از موارد نیز نیروهای دورکار قادر نیستند یک روز کاری را صرف مراجعه حضوری و شرکت در دوره آموزشی کنند.

 در این موارد باید اقدامات لازم را در راستای برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین انجام دهید. در این حالت به سیستم مدیریت آموزش آنلاین نیاز خواهید داشت. این سیستم به شما اجازه می‌دهد که دوره‌های آموزشی مورد نظر را به صورت کاملا ساماندهی شده پیش ببرید. نیروهای روکار به سادگی و با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه از محتوا آموزشی استفاده می‌کنند.

 

۶. باید کارکنان را با استانداردهای شرکت آشنا کنید؟ 

 زمانی که قوانین و مقررات مشخصی در کسب و کار شما حکم‌فرما باشد، نیاز به برگزاری یک دوره آموزشی آنلاین بیش از پیش احساس می‌شود.

‌ در این حالت با استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین ژاک دوره آموزشی مورد نظر را ایجاد کنید. در این ساختار متوجه می‌شوید کدام یک از کارکنان دوره موردنظر را پشت سر گذاشته است. به این ترتیب از میزان اطلاع کارمندان از قوانین موجود اطمینان پیدا می‌کنید.

 

۷. میخواهید دورههای آنلاین را شخصا مدیریت کنید

 اگر از مهارت یا تخصصی بهره‌مند هستید، احتمالا در جست‌وجوی راهکاری برای آموزش دیگران نیز بوده‌اید. هرچه باشد، زکات دانش آموزش آن است. با استفاده از سیستم مدیری آموزش آنلاین در کمترین زمان ممکن بخش‌های متفاوتی را برای آموزش مفاهیم مورد نظر انتخاب می‌کنید. دوره‌های آمزوشی خود را ساماندهی کرده و آموزش را آغاز خواهید کرد. 

 تعامل با مخاطبان به شما اجازه می دهد که به نقاط ضعف و قوت دوره‌های آموزشی پی ببرید و این امر بر کیفیت آمزوشی دوره‌های آموزشی شما می‌افزاید.

 مزایای استفاده از سیستم مدیریت آموزشی آنلاین

با استفاده از سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی کیفیت آموزش را به شدت بهبود ببخشید. با استفاده از این سیستم محتوای آموزشی مورد نظر را به بهترین شکل ممکن در اختیار کاربران قرار دهید. در ادامه امکان تعامل آنها با سیستم را به وجود آورید.  در نهایت نحوه تعامل و استفاده افراد از دوره آموزشی را زیر نظر بگیرید و تغییرات لازم را بر حسب گزارش‌های سیستم مدیریت آموزش آنلاین ژاک در محتوای دوره‌های آموزشی آنلاین ایجاد کنید.

 

 سیستم مدیریت آموزش آنلاین درمانی برای سیستم آموزشی بیمار

 سیستمی که به خوبی قادر به برگزاری دوره‌های آموزشی نیست. به سختی کارکنان را در جریان آخرین اطلاعات و دستاوردهای کسب و کار قرار می‌دهد. این بدان معنا است که کارکنان در زمان مقرر به اطلاعات مورد نظر دسترسی نخواهند داشت. چنین اتفاقی نتایج چندان رضایت بخشی را به دنبال ندارد. این در حالی است که با استفاده از سیستم مدیریت آموزش آنلاین دوره‌های آموزشی باکیفیتی را طراحی خواهید کرد که آموزش‌های لازم را در اختیار نیروهای دورکار و حضوری قرار می‌دهند. ژاک با هدف بهبود روند آموزش در کسب و کارها برگزاری دوره‌های آموزشی آنلاین را به شما پیشنهاد می‌کند.

 از طرفی سیستم آموزشی سنتی در تمامی موارد پاسخگوی نیاز های دانش آموزان، هنرآموزان وشیفتگان دانش نیست. درواقع این سیستم یک الگوی یکسان را برای همه افراد پیاده سازی می کند واین امر چندان مطلوب نیست. 

  برگزاری دروهای اآموزشی آنلاین  فرصتی را در اختیار مدرسان و دانش آموزان قرار می دهد که آموزش را به شیوه‌ای متفاوت تحربه کنند. دانش آموزان در این سیستم از محتواهای مورد نیاز خود استفاده می‌کنند و در صورتی که قادر به درک موضوعی نباشند این مطلب را با مدرس دوره در میان می‌گذارند. از آنجایی که هدف برآروده ساختن نیازهای کاربران متفاوت است، مدرس راهکاری را برای حل این مشکل پیشنهاد می‌دهد که پاسخگوی نیاز افراد خواهد بود. این سیستم را می‌توان مکمل سیستم آموزشی رایج تلقی کرد.

 

نظر خود را درباره این پست بنویسید

با عرض پوزش ثبت نظر فقط برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است

 

نظرات کاربران

نظری برای این پست ثبت نشده است