ترفندهایی برای فروش بیشتر درس‌های آنلاین

مقدمه فروش بیشتر درس های آنلاین

از آنجا که یادگیری آنلاین، متفاوت از یادگیری مبتنی بر کلاس است، این شانس را دارید تا تجربه ای بی نظیر برای دانش آموزان فراهم کنید و ترجیحا دوره ای را که رقبا ارائه نمی دهند، شما تدارک ببینید. سپس برای فروش بیشتر درس های آنلاین، کیفیت و ارزش خدماتی را که ارائه می دهید، افزایش دهید.

شما می توانید این کار را از طریق وبینار، کتاب الکترونیکی، اینفوگرافیک، فیلم های آموزشی یا دادن امتیاز به کاربران سایت انجام دهید، که روند یادگیری برای مخاطبان را نیز لذت بخش تر می کند.

می دانیم تکنیک های زیادی برای بازاریابی این محتواها وجود دارند و برخی از موثرترین استراتژی ها، زمینه های روانشناسی و تبلیغات را با هم ترکیب کرده و در تلاش برای ارزیابی رفتار انسان هستند. بدین منظور، در این مقاله ما سعی داریم تا به ترفند های فروش بیشتر دوره های آنلاین بپردازیم. زیرا این ترفندها به شما کمک می کنند تا پی ببرید چگونه و چرا مردم به شیوه منحصر به فرد خود فکر کرده و رفتار می کنند. سپس این شما هستید که می توانید بر تصمیمات آنها تاثیر بگذارید.

ترفندهای شگفت انگیز برای فروش بیشتر درس های آنلاین

قدرت نام تجاری

تکنیک آغازگر یا priming technique به مردم کمک می کند تا عناصر اصلی خدماتی را که شما ارائه می دهید، به خاطر بسپارند. شاید بپرسید روال کار چگونه است! وقتی مردم به یک کلمه فکر می کنند، می بایست فورا شما و کارتان در ذهنشان تداعی شود. اگر آنها قادر به یادآوری شما باشند، به این معنی است که شما را به عنوان یک مارک خوب می شناسند و طبیعتا شانس بیشتری برای خرید از شما وجود دارد.

نمونه بارز این تکنیک، کوکاکولا و ارتباطی است که طی سال های متمادی با رنگ قرمز و تبلیغات محبوب کریسمس بدست آورده است.

با استفاده از تکنیک آغازگر، هدف نهایی شما به عنوان یک برند، باید این باشد که به مردم کمک کند تا شما را از نظر مثبت به یاد آورند. به عبارتی یادآوری شما با استفاده از یک زبان ساده، کلمات کلیدی مرتبط با مدرسه و درس و آموزش، تبلیغات و بیانیه فروش منحصر به فرد که به طور انحصاری آنچه شما ارائه می دهید را توصیف می کند، می بایست برای افراد آسان باشد.

بازگشت متقابل لطف

این تکنیک رفتاری را توصیف می کند که در آن دو نفر یا گروهی از افراد، به یکدیگر کمک می کنند. این روش مانند امتیازات ویژه ای است که یک طرف به طرف دیگر ارائه می دهد. برای مثال، یک خوراکی کوچک همراه با صورتحساب در یک رستوران، یک یادداشت تشکرآمیز یا یک ایمیل پیگیری بعد از مصاحبه شغلی، نمونه های بسیار خوبی از رفتارهای متقابل خوشایند هستند.

در آموزش مجازی، صفحه تشکر، ایمیل خوش آمد گویی، کتاب الکترونیکی اختصاصی، ویدیو یا دروس مقدماتی رایگان، برخی از رفتارهای کوچک هستند که می توانید به دانش آموزان خود ارائه کرده و در آینده نزدیک فروش بیشتر درس های آنلاین را بدست آورید. راز این تکنیک این است که چیزی رایگان را، قبل از اینکه در ازای آن هزینه ای بخواهید، به آنها تقدیم می کنید.

اثبات اجتماعی و اعتماد

تکنیک اثبات اجتماعی، از این ایده حمایت می کند که مردم عقاید یا اعمال گروهی از افراد را که دوست دارند یا به آنها اعتماد دارند، الگو قرار می دهند. این تکنیک به میل عضویت در یک گروه، تلاش برای مورد پسند واقع شدن و کسب مقبولیت اشاره دارد.

استفاده از اثبات اجتماعی به عنوان یک تکنیک بازاریابی، می تواند به طرز باورنکردنی موثر باشد. زیرا این نیاز را برای مردم ایجاد می کند که بگویند «من متعلق به اینجا هستم» و سپس تعامل افزایش می یابد.

بهترین راه برای به دست آوردن اثبات اجتماعی ارائه توصیفات، مطالعات موردی و بررسی است. سپس علاقه مندی ها، فالوورها و توصیه های شبکه های اجتماعی نیز می توانند تا حدود زیادی پیشرفت کنند. شما می بایست از مشتریان یا بطور کل مخاطبان خود، بوسیله نظراتشان بازخورد گرفته و سپس اجازه آنها را برای به اشتراک گذاشتن بگیرید.

اثر طعمه 

این ترفند در قیمت گذاری بسته های فروش، بسیار عالی عمل می کند. اثر طعمه زمانی اتفاق می افتد که بطور عمدی قیمت پیشنهاد شده، شما را ترغیب به انتخاب گران ترین گزینه نماید. بنابراین بگذارید بگوییم که شما سه گزینه قیمت گذاری شده دارید، که بصورت یک لیست از پایین به بالا مرتب شده اند:

·      قیمت 1: 69 یورو برای کتاب الکترونیکی و مواد ضروری برای یادگیری

·      قیمت 2: 115 یورو برای دوره سالانه و ماهانه

·      قیمت 3: 125 یورو برای یک دوره و کتاب الکترونیکی و همچنین مواد آموزشی ضروری

آخرین قیمت در مقایسه با قیمت دوم تفاوت بسیار کمی دارد و جای تردید را در مورد گزینه ای که باید انتخاب شود، محدود می کند. این مثال نشان می دهد که با 10 یورو اضافی، هم دوره را دریافت می کنید و هم کتاب الکترونیکی را به همراه سایر مطالب آموزشی.

جالب است که اکثرا مشتریان فریب خورده و به احتمال زیاد آخرین گزینه را انتخاب می کنند، زیرا آنها می توانند کل بسته را با کمترین هزینه دریافت کنند. در اینجا تکنیک اثر طعمه، هدفی را دنبال می کند که آن هم معرفی گزینه ای متوسط برای تشویق مردم است، تا کیفیت محصول را ارزیابی کرده و مطمئن شوند که بهترین راه حل را از آن دریافت می کنند.

با کمی درایت در می یابید که این تکنیک می تواند با به هم پیوستن دوره های آنلاین و درس های متعدد ارزان قیمت نیز به دست آید، که در واقع فروش بیشتر درس های آنلاین را افزایش داده و مشتری را خواهان پرداخت مبلغ کل می کند.

کمبودها و نیاز مبرم به خرید

این تکنیک می تواند این تصور را ایجاد کند که کالا یا خدماتی که شما ارائه می دهید، بسیار مورد تقاضای مردم بوده است و اگر چه قبلا مقدار زیادی از آن در دسترس بوده، اما اکنون فقط تعداد اندکی باقی مانده است. به عبارت ساده تر، این ترفند کمبود بیان می دارد یک محصول یا پیشنهاد محدود، به زودی به پایان می رسد و این چنین نیاز به عجله کردن برای خرید یا تسریع در ثبت نام را به شما القا می نماید.

برای اجرای این ترفند شما می توانید از طریق پیشنهادات ویژه ای که تاریخ انقضا دارند یا سایر مواد درسی که به محصول اصلی می توان اضافه کرد، حس کمبود را در مشتریان ایجاد نمایید.

لنگر و قیمت دوم

لنگر انداختن به ایده ای گفته می شود که تمایل انسان را به توجه به اولین اطلاعاتی که به او ارائه می شود پشتیبانی می نماید. در تصمیم گیری ها این اتفاق بارها زمانیکه به عنوان مثال، مشتریان قیمت اولیه محصول یا خدمات شما را بررسی می کنند، رخ می دهد.

لازم به ذکر است که شما می توانید در حین فروش دوره درسی خود، قیمت فعلی فروش را در کنار قیمت اولیه اضافه نمایید. این کار اثر لنگر انداختن را ایجاد می کند که به نوبه خود باعث می شود قیمت دوم معقول بنظر برسد و فروش بیشتر درس های آنلاین را منجر شود، حتی اگر قیمت شما از ارزش واقعی محصول بالاتر باشد.

اثر کلمه کلیدی

منظور از کلمه کلیدی یا Verbatim، استفاده از جملات ساده ای است که به راحتی به خاطر سپرده می شوند. همچنین بازدیدکننده یا دانش آموز مجموعه، آن را بدون مقاومت سریعا پذیرفته و حتی برای مدتی آن اطلاعات را حفظ می کند.

داده های اخیر Chartbeat نشان می دهد که 55 درصد بازدید کنندگان وبسایت ها، تقریبا 15 ثانیه را در صفحه اول می گذرانند. در این بازه زمانی، قطعا شما می بایست چیزی منحصر به فرد برای جلب توجه مخاطبان ارائه دهید.

استفاده از یک زبان آسان و مشترک برای عبارات CTA مانند «فراموش نکنید که این مورد را نیز بررسی کنید» به جای «هنگام خروج از صفحه، مطمئن شوید که همه چیز را بررسی نموده اید» می تواند اثر خوبی داشته باشد. همچنین یک دوره درسی یا معلم آنلاین جذاب، کاربر پسند و در دسترس، می تواند روند شناسایی و انتخاب را موثرتر نماید.

خوشه بندی

تکنیک خوشه بندی، مدیریت محتوای وب به روشی است که به ماندگاری مطالب در حافظه افراد کمک می نماید. گروه بندی موضوعات مشابه با هم، اندازه قلم، رنگ نوشته یا هر چیز دیگری که متناسب با محتوای سایت شما باشد، می تواند به بازدیدکنندگان شما کمک کند تا محتوای مهم سایت را اسکن کرده و آنچه را که مجموعه از دوره های درسی ارائه می دهد، به راحتی پیدا نمایند. این تکنیک می تواند بسیار مفید باشد، بخصوص اگر اطلاعات زیادی را بطور منظم به اشتراک می گذارید.

انزجار از دست دادن

انزجار از دست دادن، یکی دیگر از استراتژی های مفید بازاریابی است که می توانید برای فروش بیشتر درس های آنلاین، از آن استفاده کنید. این رویکرد جنبه روانشناختی عمیق تری دارد و این ایده را در ذهن تداعی می کند که مردم ابدا دوست ندارند آنچه را که قبلا به دست آورده اند، از دست بدهند. به عبارت دیگر، آنها دوست ندارند وسایلشان از آنها گرفته شود.

شما می توانید ویژگی خاصی را برای مدتی قفل کرده یا ارائه دهید. برای مثال، یک دوره درسی را که در زمان محدودی در دسترس بوده، اکنون قفل کنید یا برخی دیگر از امتیازات محصول را که تاکنون رایگان بوده، حذف کنید تا اینکه کاربران حساب خود را با خرید اشتراک، ارتقا دهند. در واقع حس از دست دادن محصولی که تا دیروز به راحتی در اختیارشان بوده، امروز می تواند آنها را به خرید محصول مجاب نماید.

البته بهتر است که بعد از خرید اشتراک، یک دوره آزمایشی رایگان برای آنها در نظر بگیرید، زیرا در این صورت احتمال قطع اشتراک آنها با مجموعه شما، به مقدار قابل توجهی کاهش می یابد.

آشنایی با پلتفرم آموزشی ژاک

تیم ژاک به برند شما ارزش داده و در توسعه آن یاریتان می کند. برخلاف اکثر سیستم های مدیریت آموزش آنلاین، ژاک امکانات بیشتری را برای منطبق کردن آکادمی شما با برندتان ارائه می دهد، از جمله: تغییر لوگو، تغییر رنگ بندی وب سایت و اپلیکیشن، قراردادن کاور بر روی محتوا، امکان ویرایش صفحه ها و دیگر موارد.

مدیریت محتوا در ژاک، آسان اما قدرتمند بوده و شما می توانید محتوای آموزشی خود را در قالب فایل ها، دوره های چند سحطی و یا کلاس ها مدیریت نمایید.

همچنین سیستم آمارگیری ژاک به گونه ای طراحی شده که به شما کمک می کند، از طریق بدست آوردن تصویر دقیق تعامل کاربر و عملکرد محتوای آموزشی و تشخیص ترند ها، روند رو به رشد را پیش بگیرید.

جمع بندی فروش بیشتر درس های آنلاین

در مقاله پیش رو، سعی داشتیم تا مجموعه ای از ترفندهای روانشناختی و جالب را جهت فروش بیشتر درس های آنلاین، گلچین کرده و شما را از امکانات آموزشی پلتفرم موفق ژاک نیز آگاه سازیم.

لطفا نظرات خود را درباره کیفیت این مطلب و همچنین تجربیات خود را درباره موضوع این مقاله، با ما در میان بگذارید.

نظر خود را درباره این پست بنویسید

با عرض پوزش ثبت نظر فقط برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است

 

نظرات کاربران

نظری برای این پست ثبت نشده است