بازاریابی آموزشی چیست و چگونه از آن برای رشد استفاده کنیم؟

مقدمه بازاریابی آموزشی

آموزش به اشکال مختلف ارائه می‌­شود و می‌­‌‌توان آن را در هر مکان و هر زمانی اعمال نمود. اما وقتی با بازاریابی ترکیب شود، نتایج حیرت‌­انگیز است. بازاریابی آموزشی اطلاعاتی را در رابطه با چیزی که مشتریان می‌­‌‌‌‌‌خواهند بشنوند یا نیاز به یادگیری در مورد صنعت یا محصول خاصی دارند، در اختیارشان می­‌‌‌‌‌‌‌گذارد. در واقع این یک تکنیک است و چندین سال است که بسیاری از سازمان‌‌ها از آن استفاده می‌کنند.

هرگاه  واژه رقابت در یک صنعت پررنگ تر شود، موضوع بازاریابی نیز در آنجا از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد شد.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​صنعت آموزش کشور نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با افزایش پتانسیل آموزش در سال های اخیر، رقابت نیز میان بازیگران این صنعت بیشتر شده است.

اگر می‌­خواهید یاد بگیرید که بازاریابی مذکور واقعا چیست و چگونه می‌­توانید از آن به نفع خود استفاده کنید، با ما همراه باشید.

Image

 

بازاریابی آموزشی چیست؟

این بازاریابی یک تاکتیک مارکتینگ است، که چشم‌­‌‌‌اندازهایی را در مورد نتایج حاصل از استفاده محصولات یا خدمات، آموزش می‌­دهد. این روند آموزشی، درباره یک موضوع، محصول یا صنعتی خاص است، که می‌تواند راهنمایی برای خرید آنها باشد.

به عبارت دیگر، Educational Marketing راهی برای نزدیک شدن به استراتژی بازاریابی محتوا است. بطور خاص این بازاریابی، از طریق ایجاد محتوا به شما کمک می‌­کند، روی آموزش خدمات تمرکز بیشتری داشته باشید، تا اینکه فشار به سمت فروش باشد.

چرا باید از بازاریابی آموزشی استفاده کرد؟

Image​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Educational Marketing فقط در بخش آموزش، توسط مربیان یا موسسات آموزشی استفاده نمی‌­شود. هر سازمانی فارغ از صنعتی که در آن مستقر است، ممکن است سرمایه‌­گذاری در این بازاریابی را انتخاب نماید. از جمله مزایای آن نیز به قرار زیر است:​​​​​​​

1. ایجاد اعتماد

بازاریابی مذکور این امکان را می‌­دهد تا دانشی را به اشتراک بگذارید، که قدرت پرورش روابط شما با مخاطبان هدف را فراهم می‌­‌نماید.

تحقیقات DemandMetric نشان می‌­دهد که در حدود 78 درصد افراد، رابطه بین خود و یک شرکت را با استفاده از محتوای سفارشی درک می­‌کنند.

2. ایجاد نیاز به خرید

این بازاریابی، مشتریان شما را به خرید محصولاتتان ترغیب می­‌‌‌‌‌‌کند. دلیلش هم روشن است، پیام­های آموزشی می‌­توانند احتمال خرید کردن را به طرز چشمگیری افزایش دهند.

3. شناسایی بهتر تجارت شما

جریان مداوم محتوای مفید، به آشنایی مصرف‌کنندگان با جنبه‌های مختلف تجارت شما کمک شایانی می‌­کند و به راحتی می‌­تواند هر کسی را به کار شرکت شما و تاثیر آن بر زندگیشان جلب نماید.

4. ایجاد ترافیک ارگانیک

داشتن یک وبلاگ که محتوای اطلاعاتی را ارائه می‌­دهد، به هدایت ترافیک ارگانیک بیشتر به وب­سایت شما منجر می‌­شود. این امر نیز منجر به هدایت و اشتراک بیشتر در لیست ایمیل شما می‌­شود و در نهایت فروش شما افزایش می‌­یابد.

گزارش­‌ها نشان می‌­دهند که 70 درصد مردم تمایل دارند، تا از طریق مقالات درباره یک شرکت اطلاعاتی کسب کنند تا تبلیغات پولی!

5. لیدر فکری

به اشتراک‌گذاری مطالب مفید به شما این امکان را می‌­دهد تا شرکت خود را، به عنوان یک رهبر فکری در صنعت قرار دهید. همچنین باعث می‌­شود تا ارزش واقعی بیزینس خود را برای کسانی که به آن نیاز دارند، به نمایش بگذارید.

6. هزینه کمتر

تولید آن در حالیکه آسان است، می‌­تواند پولی را که بازاریابان برای تبلیغات هزینه می­‌کنند، کاهش دهد. موسسه بازاریابی محتوا بیان می‌­دارد که بازاریابی مبتنی بر آموزش، بیشتر در بین مصرف­‌کنندگان طنین­‌انداز بوده و 62 درصد کمتر از بازاریابی سنتی است.

7. تبدیل مخاطبان به مشتریان بالقوه

هر چه افراد، بیشتر آموزش ببینند و سرگرم آن شوند، بیشتر علاقه‌­مند هستند که کالا یا خدماتی به آنها فروخته شود. در واقع تهیه محتوای مفید، فروش را بسیار راحت‌تر کرده و مشتریان احتمالی را ترغیب می‌­کند تا به مشتریانی همیشگی تبدیل شوند.

یک قاعده مهم در بازاریابی این است که ابتدا ارزش را مهیا کرده و سپس به دنبال تبلیغ محصولات خود باشید، که استراتژی Educational Marketing نیز، دقیقا همین کار را انجام داده­ است.

5 استراتژی بازاریابی آموزشی برای رشد شما

Image

 

با استفاده از آموزش، به عنوان عامل اصلی جذب مشتری و ایجاد وفاداری به برند، بدیهی است که به دنبال افزایش تماس بین شرکت و مخاطبان هدف باشید.

قبل از اینکه مشتریان احتمالی بتوانند مشتریان ثابت شوند، باید نوعی ارتباط با شرکت شما داشته باشند که تعامل بیشتر را منجر شود.

اکنون بهترین راه برای انجام این کار، اتخاذ یک رویکرد منحصر به فرد برای صحبت کردن با مخاطبان است. بدین منظور در اینجا چند روش برای انجام این کار گردآوری شده است:

 

​​​​​​​1. با مشتریان همراه شوید

شناخت بهتر مشتریان فقط به ارائه تجربه‌های عالی کمک نمی‌­کند، بلکه به تعامل موثر آنها نیز کمک قابل ­توجهی می‌­نماید. همگام شدن با شخصیت مشتری می‌­تواند به شما کمک کند تا محتوایی مناسب و مفید برای او ایجاد کنید.

بدین منظور شما می­‌توانید از طریق اطلاعات خریداران، در مورد مخاطبان هدف خود بیشتر بیاموزید. اما اگر احساس می‌­کنید مخاطبان خود را به اندازه کافی نمی‌­شناسید، می‌­توانید روش­های زیر را امتحان نمایید:

  • مشتریان فعلی خود را بهتر بشناسید (به عنوان مثال نیازها و شکایات آنها را بیابید)
  • در رسانه‌های اجتماعی بگردید تا با مخاطبان خود صحبت کرده و از نگرانی­‌‌هایشان مطلع شوید.
  • از ابزار تحقیق کلمات کلیدی مانند Google Keyword Planner، برای شناسایی کلمات کلیدی مورد نظر مخاطبان خود استفاده نمایید.
  • بطور مستقیم از مخاطبان خود سوال بپرسید و از آنها بازخورد بگیرید.

همه این ابتکارات می‌­توانند در ایجاد زمینه­ مشترکی که نیازهای مخاطبان شما را با شرکت و محصولی که ارائه می‌­دهید مرتبط می‌کنند، عالی عمل کنند.

2. محتوایی ایجاد کنید که در درجه اول مشتریان را هدف قرار دهد

نکته اصلی در بازاریابی آموزشی، تامین ارزش برای هر مرحله است. برای این کار شما می‌­بایست در مورد نیازهای مشتری خود تحقیق کرده و محتوایی ایجاد کنید که بتواند با آنها مطابقت داشته باشد. با پاسخ دادن به سوالات زیر به این فکر کنید که محتوای آموزشی شما باید شامل چه مواردی باشد:

  • چه عاملی باعث ناراحتی مشتریان شما می‌­شود بدون اینکه حتی خودشان بدانند؟
  • عواقب عادت‌های بد آنها چیست؟
  • چه چیزی باعث امیدواری آنها برای تغییر همه چیز خواهد شد؟
  • چگونه می‌­توانید به آنها کمک کنید تا این تغییر را ایجاد کنند؟

این سوالات باید به شما کمک کنند تا مطالب و محتوای آموزشی موثرتری ارائه دهید، که رهنمودهای مفصلی را در مورد اقدامات بعدی، ارائه دهند.

بنابراین به جای فروش، از طریق مطالب خود، به تدریج انتظار چیزی را خواهید داشت که باید در زندگی آنها تغییر کند. به عبارت دیگر، شما بدون ارائه مستقیم کالای خود، احساس نیاز به آن را در افراد ایجاد می‌کنید. مرحله فروش نیز، پس از ارائه این ارزش‌گذاری مقدماتی انجام می‌­شود.

سپس پاسخ به نیازی که بین افراد ایجاد کرده‌اید را شروع نمایید. همچنین کشف بینش‌ها و راه‌­حل‌های ارزشمندی که می‌­توانند با محصول شما ارائه شوند را آغاز کنید.

3 گزینه­‌های مناسب تحویل محتوا را انتخاب نمایید

بسته به مخاطبی که هدف قرار داده­اید، باید تصمیم بگیرید که کدام قالب تحویل محتوا، برای استفاده شما مناسب‌­تر است.

اگر در بازاریابی آموزشی، مخاطبان جوان را هدف قرار می‌دهید، ایجاد مقالات مبتنی بر محتوای ویدیویی کوتاه، بهترین راه برای برقراری ارتباط با آنهاست. اگر تصمیم‌­گیرندگان شرکتی را هدف قرار م­ی‌دهید، قطعا مقالات طولانی، بهترین راه برای برقراری ارتباط با آنهاست. محبوب­ترین قالب‌های تحویل محتوا عبارتند از:

پست‌های وبلاگ، مقالات طولانی، مطالعات موردی، خبرنامه‌­ها، دوره‌­های آنلاین، اطلاعیه‌های مطبوعاتی، الگوها و چک ­لیست‌­ها، کتاب­‌های الکترونیکی، فیلم‌­ها، وبینارها و پادکست‌ها.

اینها برخی از راه­های ارائه محتوای اطلاعاتی هستند، اما وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال می‌شود، مطمئنا موارد بسیار بیشتری هم وجود دارند.

شما می‌­توانید از ترکیبی از این قالب‌­ها نیز استفاده کنید، البته به شرط آنکه درک درستی از دلیل استفاده از آنها داشته باشید. زیرا لازم است که آنها با تمام تلاش‌ها و اهداف بازاریابی شما، مرتبط باشند.

4. بطور موثر با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید

رویکردهای سنتی بازاریابی، تقریبا شتاب خود را از دست داده‌اند و طبیعی است که به دنبال راه‌حل‌های مدرنی باشید، که به شما امکان می‌دهند تا با مخاطبان خود ارتباط بهتری برقرار نمایید.

از طرف دیگر رسانه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا، دست به دست هم داده‌­اند و از طریق کانال‌های مختلف این رسانه‌ها مانند فیس­بوک، توییتر، اینستاگرام، یوتیوب، می‌­توانید به راحتی با مخاطبان خود ارتباط موثری برقرار نمایید و تمام اطلاعات مورد نیاز آنها را در اختیارشان قرار دهید. چنین اطلاعاتی نیزمی‌­توانند شامل محتوای عمومی آموزشی، اخبار صنعت یا شرکت شما باشند.

5. تیم بازاریابی محتوای خود را بسازید

اگر از همه نکات Educational Marketing اطلاعی ندارید، می‌­توانید تیم بازاریابی محتوای خود را تشکیل داده یا یک آژانس بازاریابی استخدام کنید. آنها به شما کمک می‌کنند تا یاد بگیرید چگونه از آموزش، به عنوان تاکتیک اصلی بازاریابی استفاده نمایید.

اگر چه ممکن است دیدن نتایج به زمان نیاز داشته باشد، اما اختصاص زمان و هزینه در بازاریابی محتوا و تشکیل تیم باتجربه بازاریابی محتوا، به شما امکان می‌دهد تا تمام مزایای مرتبط با آن را بدست آورید.

 

ابزارهای هوشمند برای بازاریابی آموزشی

برای دریافت درست این بازاریابی، باید بهترین تجهیزات را داشته باشید. بدین منظور در بخش زیر، با برخی از این ابزارها آشنا می‌شویم.

سیستم مدیریت یادگیری

Image

 

یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS)، می‌­تواند به افراد کمک کند تا محتوای آموزشی را، به صورت جامعه‌­ای فراهم کرده و به تنهایی یاد بگیرند و با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

از طریق یک آکادمی آنلاین، می‌توانید تخصص خود را از زندگی، به روشی دوستانه و بدون هیچ گونه تعهدی برای خرید، بیان نمایید. همچنین می‌توانید هر نوع آموزشی مانند کتاب‌های الکترونیکی، فیلم‌های تعاملی، آزمون‌­ها، انجمن‌ها و موارد دیگر را برای برقراری ارتباط بگنجانید.

با استفاده از LMS نیز می‌­توانید دوره‌های آنلاینی مثل یک آکادمی ایجاد کنید، که مخاطبان شما آنها را دوست داشته باشند. جا دارد که وبسایت متخصص ژاک را، که هدفش یاری رساندن به شما در زمینه رونق کسب و کار، آکادمی آنلاین و بازاریابی آموزشی است، معرفی نماییم.

مدیریت محتوا در ژاک، آسان اما قدرتمند بوده و شما می‌­توانید به راحتی محتوای آموزشی خود را در قالب فایل‌ها، دوره‌های چند سطحی و یا کلاس‌ها مدیریت نمایید. ژاک بر روی امکانات بصورت تخصصی کار کرده، تا کاربران را ترغیب کند با سیستم آموزشی آنلاین مانند شبکه‌های اجتماعی، تعامل برقرار نمایند.

در ژاک، کلیه معاملات به صورت ایمن و خودکار انجام می‌­شوند و سیستم آمارگیری ژاک به گونه‌ای است که، شما بتوانید از طریق تعاملات و تشخیص ترندها، رشد کنید.​​​​​​​

نرم‌افزار ویرایش ویدیو

ویدیوها بهترین نوع محتوای آموزشی را ارائه می‌دهند. با استفاده از آنها شما می‌توانید به راحتی انواع فیلم‌های توضیح‌دهنده، فیلم‌های مرتبط با محصول یا دمو، انیمیشن، آموزش نحوه کار، مصاحبه‌های تخصصی، نظرات مشتری و موارد دیگر را بسازید.

یک ابزار ویرایش ویدیو به شما کمک می‌کند تا فیلم‌های آموزشی ایجاد کرده و آنها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید.

برنامه‌­ریز محتوا و رسانه‌های اجتماعی

هنگامی‌که شروع به ایجاد و توزیع محتوای آموزشی می‌­کنید، به ابزاری نیاز خواهید داشت که به شما امکان دهد، کلیه فعالیت‌های ارسال محتوا را کنترل نمایید.

جدا از مدیریت محتوا که یک کار LMS است، یک برنامه‌ریز رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند تا تمام تلاش خود را متمرکز کرده و ایده‌های ایجاد محتوا را در یک پلتفرم، برنامه‌­ریزی نمایید.

ContentStudio، Trello ، Airtable ، Asana و Wrike همه ابزارهای خوبی برای استفاده هستند. فقط انتخاب کنید که کدام یک با ترجیحات و بودجه شما مطابقت دارد.

جمع‌بندی بازاریابی آموزشی

Image​​​​​​​

همانطور که دریافتیم، موثرترین راه برای ترغیب مردم جهت خرید از شما، تهیه محتوایی استثنایی و ارزشمند است. این چنین مشتریان بیشتری به برند شما اعتماد خواهند کرد. با این حال، همیشه باید اطمینان حاصل کنید که برای رویکرد آموزشی خود، هیچ انتظاری ندارید. وقتی سعی می‌کنید بلافاصله بفروشید، اعتمادی که تاکنون کسب کرده‌اید را از بین می‌­برید.

همانطور که دیدید در این مقاله، ضمن آشنایی با بازاریابی آموزشی، با دلایل و مزایای استفاده از آن، استراتژی‌های استفاده و ابزارهای هوشمند در این زمینه آشنا شدید. همچنین اشاره‌ای به تیم حرفه‌ای ژاک نمودیم، که شما را در جهت توسعه و رشد آکادمی آنلاین‌تان یاری می‌رساند.

اکنون خواستار آن هستیم، تا نظرات ارزشمند خویش را درباره میزان رضایت‌مندی از این مقاله، برای ما بنویسید.

نظر خود را درباره این پست بنویسید

با عرض پوزش ثبت نظر فقط برای کاربرانی که ثبت نام کرده اند مقدور است

 

نظرات کاربران

نظری برای این پست ثبت نشده است